Categories: General
      Date: maj 15, 2016
     Title: Wystawa PRZYRODA ZIEMI CIESZYŃSKIEJ

Klub Fotograficzny "START" PTTK Cieszyn oraz Centralna Biblioteka PTTK w Warszawie

serdecznie zapraszają na wystawę

PRZYRODA ZIEMII CIESZYŃSKIEJ

 

Galeria Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego

Warszawa, ul. Senatorska 11 (I piętro)

Wystawa będzie czynna od 15 maja do 5 czerwca 2016 r.

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00Autorami zdjęć prezentowanych na wystawie PRZYRODA ZIEMI CIESZYŃSKIEJ są członkowie Klubu Fotograficznego "START" przy Oddziale PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie: Gabriela Jaworowska, Aleksandra Kowol, Andrzej Kowol oraz laureaci konkursu fotograficznego ''Kochajmy Przyrodę'': nagrodzeni ex aequo Izabela Jaworek i Piotr Kulisz, a w kategorii dziecięcej Weronika Kowol (lat 7) wyróżniona w klasie młodzieżowej za zaprezentowanie bardzo dobrych technicznie zdjęć bez obróbki komputerowej.

Konkurs miał charakter otwarty, a jego celem było zwrócenie uwagina ingerencję człowieka w przyrodę, promowanie jej ochronyoraz promowanie turystyki przyrodniczej.

„Konkursy i wystawy organizujemy, gdyż chcemy zachęcić fotografujących, aby pokazywali swoje dokonania, a nie zapominali, że gdzieś tam na dysku mają kilka tysięcy nikomu nieprezentowanych zdjęć”
– tak wyjaśnił ideę organizowanych już od kilku lat przez Klub Fotograficzny "START" Andrzej Kowol, dodając: „s
zczególne podziękowania za pomoc w organizacji tej wystawy chcemy złożyć na ręce pana Janusza Króla, Starosty Powiatu w Cieszynieoraz Bibliotece Miejskiej w Cieszynie (gdzie wystawa była prezentowana po raz pierwszy) i Centralnej Bibliotece PTTK w Warszawie”.