Categories: General
      Date: lut 11, 2016
     Title: Polskie instrumenty ludowe

 

16 lutego (wtorek) o godz. 18.00 w Centralnej Bibliotece PTTK im. Kazimierza Kulwiecia odbyło się spotkanie z Anetą Oborny, dyrektor Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, autorką książki "Polskie instrumenty ludowe".

Poza ciekawą historią instrumentów ludowych autorka zaprezentuje grupy instrumentów, a także ich aktualne wykorzystanie w muzyce jazzowej, klasycznej czy folkowej. Na spotkanie zapraszamy do Centralnej Biblioteki PTTK im. Kazimierza Kulwiecia przy ul. Senatorskiej 11 w Warszawie.

Książka „Polskie instrumenty ludowe” wpisuje się w ważny nurt rejestrowania, uwieczniania, zachowywania przed zapomnieniem kultury i życia polskiej wsi. Ukazuje się w przygotowywanej przez wydawnictwo MUZA od 2003 r. serii „Ocalić od zapomnienia”, w której aż 16 tytułów poświęconych jest kulturze ludowej naszego kraju. Do tej pory zostały już w niej zaprezentowane różnorakie aspekty życia wsi, poprzez książki pokazujące zarówno jej kulturę materialną (budownictwo, wyposażenie wnętrz, stroje ludowe, ginące zawody, tradycje polskiego stołu, medycynę tradycyjną), jak i duchową (sztuka ludowa, obrzędowość doroczna i rodzinna).

 

Podczas spotkania można było kupić książkę i uzyskać autograf autorki.

Kliknij "więcej" aby zobaczyć zdjęcia ze spotkania


Zdjęcia autorstwa Zofii Radwańskiej (Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych W Szydłowcu)

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1750761868491214/